top of page

Ing. Petra Morysková

Realizace zahrad

Zahrada s travinami
Projekt           2018
Realizace         2019 

Zahrada s travinami je soukromá zahrada navržená pro celou rodinu. 

Jednoduchou moderní architekturu domu doplňuje zahrada ve dvou výškových úrovních. Svah, který zahradu rozděluje na dvě části, je bohatě osázen  travinami, trvalkami a keři. Dominují mu dubové schody a hranoly k sezení.

Spodní části u domu dominuje dřevěná pergola a volná travnatá plocha.

Horní části zahrady je určena k pěstování užitkových rostlin ve vyvýšených záhonech a nachází se zde ovocný sad.

Charakteristickou dřevinou je zde vícekmenná bříza, která nás provádí celou zahradou.

Projekt zahrady a autorský dozor při realizaci.

Zahrada s loukou
Projekt           2016
Realizace         2017 

Zahrada s loukou je soukromá zahrada navržená pro aktivní rodinu s láskou k přírodě, která na své zahradě ráda tráví volný čas. Prostor tak plní mnoho funkcí a zároveň působí jako jednotný celek. 

Okrasná část zahrady se svými divokými trvalkovými výsadbami se nachází v těsné blízkosti domu. Dále navazuje užitková část s vyvýšenými záhony a ovocným sadem umístěným v lučním porostu. Díky louce zahrada plynule přechází do volné krajiny.  Centrální částí zahrady zůstává pravidelně sečený trávník nabízející dostatek místa pro hry i odpočinek.

Projekt zahrady a autorský dozor při realizaci.

Zahrada s pítkem
Projekt           2018
Realizace         2018

Zahrada s pítkem je soukromá zahrada navržená pro rodinu s romantickou duší a láskou k přírodě. Prostor zahrady plní funkci okrasnou i užitkovou.

Okrasné záhony jsou inspirovány anglickými zahradami s průchody, pítky  a cihlovou dlažbou. Nechybí ovocné stromy, pobytový trávník a vyvýšené záhony na zeleninu.

Projekt zahrady.

Zahrada s jezírkem
Projekt           2013
Realizace         2014

Zahrada s jezírkem je soukromá zahrada, která funguje několik desetiletí jako extenzivní sad s lučním porostem. Koupací jezírko zde bylo navrženo jako srdce zahrady. Vytváří neustále se měnící obraz přírody rámovaný konstrukcí zastřešeného sezení u víkendového domu.

Projekt koupacího jezírka. Dozor při realizace. Realizace.

bottom of page