top of page

Ing. Petra Morysková

Návrhy zahrad

Zahrada s terasami 
Studie                   2019

Studie zahrady vznikla ještě před začátkem samotné stavby domu a díky tomu je možné již se stavbou realizovat terénní úpravy a docílit tak dokonalého celku zahrady s domem.

Zahrada je navržena ve čtyřech výškových úrovních. Nejvyšší terasa navazuje přímo na dům a bude sloužit jako hlavní pobytová plocha s bazénem, zastřešeným posezením a nádherným výhledem do okolí. Druhá terasa má funkci herní s trávníkem a prvky pro hry dětí. Třetí terasa je odpočinková s posezením u ohniště a na nejnižší čtvrté terase jsou umístěny užitkové záhony.

Studie zahrady.

3D video

Zahrada s obývací lavicí 
Projekt                  2018

Návrh zahrady s obývací lavicí vychází z myšlenky vytvořit venkovní obývací pokoj a zároveň tak vyřešit výškové rozdíly v zahradě.

V nejnižší části se nachází venkovní pokoj navazující přímo na dům a dřevěnou terasu ukrytý ve výsadbě trvalek a kvetoucích keřů. V nejvyšší části svahu se pak najdeme užitkové záhony a zahradní domek.

Projekt zahrady.

3D video

Zahrada s březovým hájem
Projekt                  2018

Návrh zahrady s březovým hájem pracuje s průhledy a pohledy v pravidelné a rovné zahradě  tak, aby zde byla vytvořena zajímavá zákoutí s různými funkcemi. Do zahrady člověk musí vstoupit, aby ji objevil a v jednotlivých koutcích se následně mohl schovat.

Divoké trvalkové výsadby jsou doplněné lučním trávníkem s výsadbou bříz a ovocných stromů. V užitkové části jsou navrženy vyvýšené záhony.

Projekt zahrady.

3D video

Zahrada ve svahu
Projekt                  2017

Návrh zahrady vychází z převýšení zahrady o 8m nad úrovní domu.

Rovina se nachází pouze v těsné blízkosti domu, jedná se spíše o dvorek ze kterého se pomocí schodů dostáváme o více než tři metry vzhůru do zahrady. Zde se na svazích nacházejí divoké trvalkové výsadby s kvetoucími keři a borovicemi. V nejvyšší části zahrady pak najdeme ovocný sad v lučním trávníku s posezením u ohniště a nádherným výhledem do okolní krajiny.

Projekt zahrady.

3D video

bottom of page